Ile kosztuje postawienie domu 100 m2 w stanie surowym?

Ile kosztuje postawienie domu w stanie suurowym 100m2?

Decydując się na budowę domu, warto wiedzieć, z jakimi kosztami musimy się liczyć podczas całego procesu. Postawienie budynku w stanie surowym to dla wielu niezwykle ważna kwestia. Postaramy się więc kompleksowo odpowiedzieć na pytanie dotyczące kosztów budowy domu 100-metrowego w tym przypadku.

Budowa domu – z czym się wiąże?

Budowa domu na ogół kojarzy się nam z koniecznością zainwestowania wysokiej sumy pieniędzy. To oczywiście zależy od tego, jak wygląda działka, a także powierzchnia budynku, jego konstrukcja czy sposób wykończenia. Ponadto decydując się na wybór prawdziwych fachowców oraz kupując najlepsze materiały, z pewnością trzeba liczyć się ze znacznie wyższymi kosztami, ale także lepszym wykonaniem. Nie jest to jednak regułą, dlatego też stawiając na nowoczesne, oszczędne technologie możesz wybudować wymarzoną posiadłość o wiele taniej. Jednak na ogólny koszt wpływa wiele czynników, które warto wziąć pod uwagę już na etapie planowania obiektu.

Ile kosztuje postawienie domu w stanie surowym?

Koszty związane z postawieniem domu w stanie surowym zależą od wielu czynników, takich jak między innymi:

  • koszt projektu domu,
  • koszty zakupu materiałów,
  • koszty pracy ekipy budowlanej,
  • powierzchnia domu itd.

Zdecydowanie najniższe koszty poniesiemy w przypadku budowy domu w stanie surowym zamkniętym, natomiast nieco wyższe będą w stanie surowym otwartym. W pierwszym przypadku wynosi on od 180 do 200 tys. zł, natomiast stan surowy otwarty kosztować będzie około 250 tys. zł w przypadku budynku o powierzchni 100 m2.

Co jeszcze może mieć wpływ na koszt domu w stanie surowym?

Na ogólny koszt budowy domu 100 m2 wpływ ma także jego konstrukcja. W tym przypadku duże znaczenie ma projekt domu – czy będzie on parterowy, czy może piętrowy, a także czy wykonane zostanie podpiwniczenie. Podobnie kwestie te prezentują się w przypadku wyboru odpowiedniej technologii, ponieważ z innymi kosztami musimy liczyć się w przypadku budowy domu w technologii szkieletowej, murowanej czy prefabrykowanej. Wszystko zależy od indywidualnych oczekiwań inwestora.

Co jeszcze warto wiedzieć?

Budując dom w stanie surowym, należy liczyć się z kosztami wykonania go do stanu deweloperskiego, a następnie koniecznością indywidualnego wykończenia. Te kwestie będą różnić się w zależności od standardu wykonania nieruchomości oraz zastosowanych materiałów. Istnieją sposoby, aby obniżyć te koszty, jednak w tym przypadku warto mieć na uwadze, że mogą one wpływać na jakość wykonania budynku. W tej sytuacji zdecydowanie nie warto oszczędzać.