Wielu inwestorów, aby zmniejszyć rachunki za ogrzewanie, słusznie decyduje się na skorzystanie z usług fachowców od ocieplania domu. Kiedy najlepiej wykonywać tego rodzaju zlecenia? Dowiedz się, jakie warunki są najlepsze do montażu systemu ociepleń oraz sprawdź, jakie materiały polecić klientowi, jeśli istnieje ryzyko, że część prac będziesz musiał wykonać w temperaturze niższej niż zalecana.
Z tekstu dowiesz się:
- w jakim przedziale temperatur powinno się wykonywać prace związane z ocieplaniem domu,
- dlaczego warto korzystać z systemu ocieplenia Capatect,
- jakich materiałów użyć, jeśli istnieje ryzyko, że podczas ocieplania zaskoczy Cię zbyt niska temperatura.
Ocieplanie domu zimą to nie najlepszy pomysł – zamontowanie systemów ociepleń wymaga odpowiedniej temperatury. Jeśli przyjdzie mróz, efekty Twojej pracy mogą okazać się nie tak trwałe, jak te osiągnięte w odpowiednich warunkach. W szczególnych sytuacjach możesz jednak skorzystać z produktów Caparol SPRINTER, przeznaczonych specjalnie do stosowania w chłodne i wilgotne dni. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się o nich więcej.
Optymalna temperatura na ocieplanie domu
Podczas wykonywania ocieplenia domu temperatura otoczenia i podłoża nie powinna spadać poniżej 5ºC. Jeszcze bardziej restrykcyjna zasada obowiązuje, jeśli korzystasz z farb i tynków krzemianowych (silikatowych). W takim przypadku temperatura w czasie aplikacji i wysychania nie może być niższa niż 8ºC. Jeśli nie zastosujesz się do tych zasad, ryzykujesz, że mogą pojawić się:
- odspojenia,
- pęknięcia systemu,
- obniżenie trwałości systemu,
- przebarwienia.
To problemy, które z pewnością nie wpłynęłyby dobrze na ocenę Twojej pracy przez inwestora. Aby im zapobiec, warto doradzić klientowi przesunięcie terminu wykonania ocieplenia np. na wiosnę.
Ocieplanie ścian – wybierz wysokiej jakości system ocieplenia
Wybór odpowiedniej pory montażu ocieplenia to jeden z warunków stworzenia trwałej elewacji. Co jeszcze warto zrobić, aby zyskać pewność, że klient na długie lata będzie zadowolony z wykonanej przez Ciebie pracy? Kluczowe będzie doradzenie mu wysokiej jakości produktów. Postaw na systemy ociepleń Caparol Capatect, które:
- chronią budynek przed zimnem z zewnątrz,
- pozwalają utrzymywać ciepło w domu – a więc pomagają inwestorowi oszczędzać na ogrzewaniu,
- uodparniają elewację przed codziennymi obciążeniami, takimi jak wiatr, deszcz, wstrząsy czy uszkodzenia mechaniczne,
- gwarantują idealne dopasowanie materiałów, a do tego stwarzają pole do dowolnego zaaranżowania elewacji.
System ocieplenia – produkty SPRINTER na wilgotną i chłodną porę roku
Może zdarzyć się, że zaczniesz montaż systemu ocieplenia jesienią czy wczesną wiosną, a mimo to nie uda Ci się dokończyć prac w temperaturze co najmniej 5ºC. W końcu nie ma nic bardziej nieprzewidywalnego niż pogoda! Co więcej, często harmonogram prac bezwzględnie wymaga zakończenia budowy obiektu przed konkretną datą. W takiej sytuacji z pomocą przychodzą kleje i tynki Caparol SPRINTER, które umożliwiają prace w temperaturach powyżej zera, ale niższych niż 5ºC. Posiadają one w składzie dodatek przyspieszający wiązanie, który powoduje, że, zależnie od pogody, już po ok. 6-8 godzinach powierzchnia wytrzymuje słaby deszcz lub mróz. Takie produkty sprawdzą się więc idealnie przy niskiej temperaturze i wysokiej wilgotności.
Pamiętaj, że produkty Caparol SPRINTER służą do dokończenia montażu systemu ocieplenia w sytuacji, kiedy zaskoczyła Cię zima, a nie do rozpoczynania prac. Nawet przy tak nowoczesnych produktach prawa fizyki i czasy schnięcia muszą pozostać zachowane.
Wiesz już, w jakich warunkach najlepiej przeprowadzać prace związane z ociepleniem domu. Jeśli musisz dokończyć pracę, gdy temperatura nagle spadnie, skorzystaj z produktów SPRINTER. Dzięki nim zwiększysz swoją szansę na dotrzymanie terminów i wywiązanie się z umowy z inwestorem!