Mały dom z wygodnym wnętrzem – poznaj atuty tych projektów!

Większość rodzin marzy o własnym domu, bezpiecznej i wygodnej przestrzeni, otwartej na otaczający ogród. Bardzo popularnym wyborem Inwestorów planujących budowę są projekty małych domów. Aby postawić taki budynek nie trzeba dużej działki, atutem są też odpowiednio mniejsze koszty realizacji, dzięki czemu mały dom może być dobrą alternatywą dla kupna mieszkania. Szukając projektu, warto dokładnie zdefiniować oczekiwania użytkowników, by wybrać układ funkcjonalny w pełni odpowiadający ich potrzebom.

Przeglądając gotowe projekty domów małych w poszukiwaniu odpowiedniej propozycji, należy zwrócić uwagę na sposób organizacji przestrzeni wewnętrznej. Niewielkie wnętrze wymaga bardzo starannego planowania ze względu na ograniczoną powierzchnię, dlatego niezwykle istotne jest racjonalne zagospodarowanie każdego metra kwadratowego. W projektach małych domów, które oferuje Pracownia ARCHON+, projektanci starają się maksymalnie wykorzystać dostępną powierzchnię, dzięki czemu wnętrza są funkcjonalnie zorganizowane, a za sprawą praktycznych schowków, pojemnych szaf, czy dodatkowych pomieszczeń gospodarczych łatwiej w nich utrzymać idealny porządek. Popularnym i lubianym przez Inwestorów rozwiązaniem jest otwarty plan strefy dziennej, który doskonale sprawdza się w przypadku niewielkich domów, optycznie dodaje im przestronności, a także sprzyja integracji rodziny. Walorów wizualnych każdej bryle dodają przeszklenia, w małych domu jasna i pięknie doświetlona przestrzeń zyskuje na atrakcyjności. Szerokie otwarcie na ogród tworzy harmonijne połączenie z otoczeniem, pozwala mieszkańcom na bliski kontakt z naturą.

Jeżeli szukasz interesującego projektu małego domu z przemyślanym układem wnętrz i atrakcyjnie zakomponowaną elewacją zobacz nasze propozycje!

• „Dom w kosaćcach 3 (N) OZE”

Ten parterowy dom zachwyca stylowym wykończeniem bryły, nawiązującym do nowoczesnej stodoły oraz funkcjonalnym rozplanowaniem przestrzeni. Otwarta strefa dzienna składa się z wygodnego salonu, jadalni oraz kuchni z praktyczną spiżarnią. Taras z pergolą stanowi atrakcyjne połączenie między wnętrzem a ogrodem, stanowiąc idealną przestrzeń wypoczynkową. Czytelnie oddzielona strefa prywatna składa się z czterech pokoi, z których trzy sypialnie mają bezpośredni dostęp do ogrodu. Dom uzupełniają dwie łazienki oraz kotłownia z pralnią. W standardzie projektu przewidziano pompę ciepła jako źródło ogrzewania.

• „Dom w lucernie 10”

Ten prosty oraz tani w budowie dom posiada użytkowe poddasze i jednostanowiskowy garaż w bryle. Otwarta przestrzeń dzienna składa się z salonu z kominkiem, jadalni oraz kuchni wyposażonej w spiżarnię. Przesuwne przeszklenie prowadzi na taras z drewnianą pergolą. Trzy sypialnie z miejscem na pojemne szafy, wygodna łazienka oraz pralnia tworzą strefę prywatną na poddaszu. Garaż połączony jest z kotłownią, która posiada osobne wyjście na zewnątrz oraz schowek pod schodami.

• „Willa Gaja”

To atrakcyjny budynek piętrowy z czterospadowym dachem, z kolekcji projektów domów o powierzchni zabudowy do 70 m2, odpowiedni do realizacji na niewielkich działkach. Parter składa się z otwartej strefy dziennej, w której zaprojektowano salon z kominkiem, jadalnię oraz kuchnię z wygodnym blatem roboczym. Przesuwne przeszklenie umożliwia swobodne wyjście na duży taras, który jest częściowo osłonięty balkonem na piętrze. Na parterze znajduje się także dodatkowy pokój oraz łazienka. Pokoje strefy prywatnej na drugiej kondygnacji są wygodne oraz bardzo dobrze doświetlone. Zaprojektowano tutaj dwa pokoje dziecięce, przestronną sypialnię rodziców oraz wygodną łazienkę z wanną i prysznicem.

• „Dom w kronselkach (E) OZE”

Jest to budynek z poddaszem użytkowym, który został nowocześnie wykończony i jest reprezentantem kolekcji: projekty domów o powierzchni zabudowy do 70 m2. W tym budynku przewidziano dodatkowo energooszczędne rozwiązania, którymi są: wentylacja mechaniczna z rekuperacją oraz pompa ciepła jako źródło ogrzewania. Część dzienna domu jest pięknie doświetlona i efektownie otwarta na ogród za sprawą przesuwnego przeszklenia w salonie. Na parterze znajduje się również ustawny gabinet z wyjściem na taras oraz łazienka z dużym prysznicem. Na poddaszu mieści się funkcjonalna przestrzeń prywatna, składająca się z trzech sypialni oraz wygodnej łazienki.

• „Dom w malinówkach 2 (G)”

Ten wygodny dom z jednostanowiskowym garażem i poddaszem użytkowym cechuje się estetycznym wyglądem zewnętrznym i funkcjonalnie zaprojektowanym wnętrzem. W części dziennej rodzina ma do dyspozycji salon z kominkiem, jadalnię oraz kuchnię z narożnymi przeszkleniem i spiżarnią. Na parterze jest również dodatkowy pokój, łazienka oraz kotłownia. Narożny taras to urokliwe miejsce, idealne na letni relaks. Prywatna część domu na poddaszu składa się z trzech sypialni oraz wygodnej łazienki. Ponadto nad garażem znajduje się ocieplony, naturalnie doświetlony strych.

Więcej szczegółów na www.archon.pl