Malowanie ścian – poznaj trendy na 2024 rok!

W świecie aranżacji wnętrz jednym z najdynamiczniej zmieniających się elementów jest paleta kolorów. Każdego roku odkrywamy kolejne nowe odcienie, które będą wyznaczały trendy. Oczywiście, możemy wyróżnić kilka ponadczasowych barw, ale to właśnie te niecodzienne, nowe akcenty wzbudzają największe zainteresowanie. W 2024 roku trendy w aranżacji wnętrz wnoszą świeżość i odrobinę ekstrawagancji. Sprawdź, jakie farby do malowania ścian będą modne!

Monochromatyczna harmonia

W 2024 roku harmonijna monochromatyczność utrzyma swoją popularność, ale zaczną się pojawiać aranżacje z w stylu wyrafinowanej elegancji. Styl ten opiera się na zastosowaniu stonowanych kolorów, takich jak szarości, beże czy delikatne błękity w kilku odcieniach, w ramach jednego wystroju. Dodanie elementów metalicznych, np. złotych akcentów czy srebrnych detali, wprowadzi do wnętrza nutę luksusu, która coraz częściej gości w nowoczesnych aranżacjach.

Powrót do natury

Już od kilku lat w świecie designu obserwujemy powrót do natury, a odcienie zieleni stają się prawdziwym hitem aranżacji wnętrz. Farby do malowania ścian (www.dekoral.pl) w tonacjach delikatnych pasteli, takich jak Liść mięty czy Subtelna szałwia z kolekcji Dekoral Moc Koloru, wprowadzają do pomieszczeń motywy organiczne i harmonię. Można zastosować je na jednej ścianie, tworząc w ten sposób delikatny akcent lub w całym pokoju, nadając wnętrzu unikatowy charakter.

Piaskowe odcienie

Modne piaskowe odcienie, nawiązujące do kolorów pustyni, to kolejny hit nadchodzącego sezonu. Beże, brązy oraz karmele doskonale współgrają ze wspomnianym trendem natury, dodając pomieszczeniom elegancji i ciepła. To przy okazji bardzo uniwersalne barwy – można zastosować je na wszystkich ścianach, tworząc spójną przestrzeń lub jedynie jako tło dla konkretnych elementów wyposażenia.

Modern classic

Opisując dominujące trendy w aranżacji wnętrz nie można pominąć stylu modern classic, będącego połączeniem ponadczasowej elegancji z subtelnymi akcentami nowoczesności. Charakteryzuje się on wykorzystaniem klasycznych, neutralnych kolorów, takich jak biel, grafit czy głęboka czerń, które tworzą bazę dla aranżacji. Dodatkowo, wprowadzenie mebli i dodatków o minimalistycznym designie oraz delikatnych zdobień sprawia, że przestrzeń emanuje harmonią. Modern classic to doskonała propozycja dla tych, którzy cenią tradycję, ale jednocześnie pragną wnieść do swojego wnętrza subtelne, nowoczesne akcenty.

Ciepłe neony

Na koniec warto wspomnieć, że w 2024 roku odważne kolory nadal będą cieszyły się popularnością, Zwłaszcza te intensywne. Ciepłe odcienie, takie jak karminowa czerwień, pomarańczowy czy fuksja, staną się modnymi akcentami kolorystycznymi w wielu aranżacjach. To świetny sposób na przełamanie monotonii i dodanie wnętrzu ekstrawaganckiego szyku.