Łazienki z bidetem – jak zaaranżować?

Trendy w łazienkach zmieniają się bardzo szybko, lecz jedno pozostaje niezmienne – w każdym wnętrzu najważniejsza jest funkcjonalność. Łazienki są przykładem pomieszczeń, które, choć często niewielkie, są w stanie pomieścić wiele pożytecznych urządzeń i mebli. O czym więc nie można zapomnieć, aranżując łazienkę? Z całą pewnością jednym z elementów, który ciszy się coraz większą popularnością jest bidet.l Jak go wykorzystać i czy spełni swoje zadanie w każdym typie łazienki? Odpowiadamy!

  • Obecne trendy w aranżacji łazienki
  • Funkcja bidetu w łazience
  • Jak zaaranżować łazienkę z bidetem

Obecne trendy w aranżacji łazienki

Trendy jasno wskazują, że w łazienkach nie ma miejsca na chaos. Co prawda poleca się umieścić ozdobne elementy, jednak dobrze, jeśli będą one jednocześnie użyteczne dla domowników, np. lustro o ciekawym kształcie, kolorowe kubeczki na szczotki, oryginalny organizer na kosmetyki itd. W nowoczesnej i modnej łazience panuje jedna zasada: wszystko może być ozdobą.

Ponadto modne łazienki są raczej jasne i przestronne, nie ograniczają ruchów, a dzięki odpowiedniej kolorystyce zabrudzenia są dobrze widoczne. W ten sposób dba się nie tylko o czystość pomieszczenia (lepiej widoczny brud to w końcu świetny sposób na zmotywowanie się, by umyć łazienkę), ale też troska o bezpieczeństwo innych domowników. Jeśli chce się zapewnić im jeszcze więcej bezpieczeństwa poprzez czystość, warto pamiętać także o kilku rzeczach. Istotne okazuje się regularne sprzątanie i wietrzenie łazienki to najlepszy sposób na walkę z drobnoustrojami. Chcąc nadać nieco ciepła i przytulności w pomieszczeniu można ulokować w nim pojedyncze rośliny doniczkowe w łazience i innych pomieszczeniach mają właściwości oczyszczające.

Co ciekawe, coraz większa ilość osób decyduje się na zamieszczenie w swojej łazience nie tylko muszli klozetowej, ale również wydzielonego miejsca do regularnego podmywania. Warto pamiętać, że nawet w małej łazience sprawdzi się praktyczny bidet.

Funkcja bidetu w łazience

Bidet jest coraz częściej spotykaną częścią wyposażenia łazienek. To dzięki temu, że pomaga w zachowaniu odpowiedniej higieny w przeciwieństwie do najczęściej używanego papieru toaletowego. Ze względu na wiele korzyści higienicznych można go zastosować zarówno w łazienkach przeznaczonych dla seniorów, jak i mieszkaniach indywidualnych.

Wielu producentów w swojej ofercie posiada szereg rozwiązań, które bez problemu można wpasować w przygotowywaną aranżację, tak by zamontowany bidet był funkcjonalny, a jednocześnie zachowana została pełna ergonomia łazienki.

Jak zaaranżować łazienkę z bidetem

W trosce o higienę oraz szybkie podmycie się po toalecie bidet najczęściej umieszczany jest obok toalety. Najlepiej, jeśli minimalna odległość między bidetem a muszą klozetową, będzie wynosić 30 centymetrów. To samo powinno dotyczyć pozostałych znajdujących się obok bidetu mebli, takich jak kabina czy umywalka. Dlaczego? Ważny jest komfort domowników, którzy są różnej postury i wzrostu.

Szukając najlepszych rozwiązań, warto odwiedzić https://www.salonyhoff.pl/bidety/. Zaproponowane bidety zostały przygotowane z myślą o użytkownikach, dlatego dostępne są różne warianty kolorystyczne jak i kształty. Wszystko po to, by w pełni dopasować wygląd do przyjętego stylu w pomieszczeniu.

Aranżacja modnej i praktycznej łazienki to wyzwanie, z którym mierzy się wiele rodzin, par oraz singli. Najważniejsze, by pamiętać o własnej wygodzie i bezpieczeństwie, dzięki czemu pomieszczenie będzie służyć przez wiele lat i nie będą potrzebne kosztowne remonty!