Komfortowy sen w kontynentalnym łóżku

Jak ważne jest wygodne łóżko wiedzą ci, którzy w niejednym miejscu bywają. Na wczasach, w podróży służbowej lub odwiedzając odległą rodzinę sypiasz w różnych miejscach: pensjonatach, hotelach. I choćby pokój hotelowy był zwyczajny i standardowy to pozostawia pozytywne wspomnienie, jeśli kojarzysz go z wypoczynkiem i wygodą. Jeśli tak, to z dużą dozą prawdopodobieństwa miałeś do czynienia z łóżkiem kontynentalnym. To ono zapewnia najwyższy poziom komfortu, relaksu i wypoczynku. Najważniejsze jest to, że łóżka kontynentalne nie są wyłączną domeną hoteli. Również i ty możesz je mieć w swojej sypialni.

Skąd taka nazwa?

W XIX wieku zaczęła się liczyć wygoda, estetyka i higiena. Aby się wygodnie przespać już nie wystarczył byle jaki siennik rzucony na podłogę. Potrzebne było łóżko odizolowane od często zadeptanej, brudnej podłogi. W ten sposób powstało skrzyniowe łóżko, będące elementem sypialni wyposażonej w drewniane meble o wysokim standardzie. Ten zestaw nazwano stylem kontynentalnym. Jego podstawę stanowiło łóżko określane do dziś nazwą stylu czyli kontynentalne. Współcześnie ludzie jeszcze bardziej cenią sobie wygodę wypoczynku, a łóżka kontynentalne nie tylko przeżywają swój renesans. Wciąż zwiększa się liczba różnych fasonów, form i stylizacji, by dostosować ofertę łóżek kontynentalnych do wielu różnorodnych architektonicznie wnętrz. Szeroką propozycję rozwiązań do twojej sypialni znajdziesz wśród produktów JMB Design na stronie internetowej www.jmbdesign.com.pl.

Dlaczego takie wyjątkowe?

Cechą charakterystyczną łóżka kontynentalnego jest jego wysokość, która wynosi co najmniej 60-70 centymetrów. Dzięki temu bardzo wygodnie się z niego wstaje. Posiada ono skrzynię, na której osadzony jest gruby materac bonnelowy lub kieszeniowy na sprężynach. Na nim spoczywa cieńszy materac nawierzchniowy.

Jednym z przykładów łóżka kontynentalnego jest model Quadro od JMB Design, który pasuje zarówno do wnętrza klasycznego, minimalistycznego, jak i glamour.

Posiada ono zagłówek wykonany z wysokogatunkowego i wytrzymałego materiału. Ponieważ łóżko Quadro jest wykonywane na zamówienie, sam wybierasz kolor obicia, który najbardziej będzie pasował do twojej sypialni. Produkowane jest w trzech różnych rozmiarach, dzięki czemu można je idealnie dopasować do pomieszczenia.

Inną propozycją w ofercie JMB Design jest łóżko kontynentalne Kwadra 2 IG. To propozycja do wnętrza nowoczesnego oraz loftowego. Obite jest welwetową tkaniną Fargotex Vocal 01, co nadaje mu miłej w dotyku puszystości.

Skrzynia łóżka wsparta jest na nóżkach włoskiej produkcji, wykonanych ze stali w kolorze czarnym. Dzięki temu, że mają one 17 cm wysokości, w łatwy sposób można zadbać o czystość pod łóżkiem używając odkurzacza czy robota sprzątającego.

Istotnym i wyróżniającym elementem łóżka kontynentalnego jest zagłówek. We flagowym produkcie marki JMB, łóżku Pure zastosowany został zagłówek panelowy, który dostarcza nie tylko wrażeń estetycznych, ale także świetnie spisuje się jako oparcie podczas czytania książki czy oglądania telewizji. Na rynku pojawiła się unowocześniona wersja łóżka JMB Pure New z zagłówkiem wzbogaconym o dodatkowe, wąskie wstawki między panelami.

Łóżko obite jest aksamitną tkaniną Napoli 12 marki Fargotex. Jest to ważna informacja dla posiadaczy zwierząt, ponieważ tkanina ta odporna jest na zadrapania i plamy. O jej trwałości świadczy test Marindale na ścieralność. Zgodnie z jego wynikami łóżko kontynentalne JMB Pure New wytrzymuje 75 000 cykli, a zatem będzie ci służyć w nienaruszonym stanie przez wiele lat.

Ręczna robota

Jeśli jesteś miłośnikiem produktów wykonanych ręcznie, a do tego w technologii bezpiecznej dla środowiska, oferta łóżek kontynentalnych JMB Design powinna cię szczególnie zainteresować. Podczas procesu tworzenia wykorzystuje się odnawialne źródło energii, czerpane z paneli fotowoltaicznych. Wszystkie łóżka są prawdziwym kunsztem rękodzieła. Starannie wykonane meble oraz perfekcyjnie obszyte materace to z jednej strony wizytówka firmy JMB, a z drugiej gwarancja najwyższej jakości i trwałości, którą będziesz się cieszył przez lata. Zajrzyj do sklepu JMB Design lub odwiedź stronę jeśli chcesz codziennie przeżywać kosmiczny sen w kontynentalnym łóżku.