Jak wybrać kafelki łazienkowe?

Poszukiwanie płytek łazienkowych często spędza nam sen z powiek. Zastanawiamy się, jakie rodzaje, kolory i wzory będą pasować do naszego wnętrza. Pamiętajmy o tym, że bardzo ważna jest wysoka jakość płytek, wpływająca na ich długą żywotność. Jak wybrać niezawodne kafelki łazienkowe? Co jest najistotniejsze podczas zakupu?

Kafelki łazienkowe

Wybór idealnych płytek do łazienki to duże wyzwanie. Jakie kafelki łazienkowe spełnią nasze oczekiwania? Na samym początku warto bliżej przyjrzeć się różnorodnych rodzajom płytek do łazienki. Tak szeroka oferta na rynku sprawia, że każdy dobierze coś dla siebie. W efekcie można się pogubić wśród tylu propozycji, dlatego skorzystać można z pomocy sprzedawcy. Mnogość kształtów, wymiarów i kolorów daje pewność oryginalnego wykończenia wnętrza. Jakie parametry są najważniejsze w trakcie zakupu?

Jak dokonać wyboru?

Jak wybrać płytki łazienkowe? Musimy mieć na uwadze następujące parametry:

  • Materiał – aktualnie najchętniej wybieramy ceramiczne płytki, które dzielimy na glazurę, terakotę, gres, czy też cotto.
  • Wielkość płytek łazienkowych – ten parametr ma bardzo duże znaczenie. Często stawiamy na standardowe prostokątne lub kwadratowe płytki w wymiarach od 10 cm do 40-50 cm. Największe formaty mogą mieć nawet 1 metr. Plusem jest to, że duże płytki są praktyczne i łatwiejsze do utrzymania w czystości. Małe kafelki łazienkowe z kolei mają sporo fug, co jest czasochłonne podczas czyszczenia.
  • Wzory i kolory – te parametry dostosować warto do innych dodatków w łazience. Ciemne kafelki z wzorami świetnie pasują do jasnych przestrzeni. Z kolei jasne, szkliwione płytki optycznie powiększają otoczenie i dają wrażenie czystości. Zainteresowaniem cieszą się kolory żywe, przy czym na ścianach pięknie zaprezentują się motywy geometryczne i kwiatowe. Istotne jest to, że wzory nadają określony charakter otoczeniu i powinny się wpisywać w daną stylistykę.

Co jeszcze jest ważne? Oczywiście nie możemy pomijać kształtu płytek łazienkowych, który może być różnorodny. Producenci oferują wersje prostokątne, kwadratowe, heksagonalne i oktagonalne. Odpowiednie połączenie kilku kształtów oraz wzorów sprawia, że stworzymy wyjątkowy klimat w pomieszczeniu. Nowoczesne płytki łazienkowe z pewnością każdego z nas zaskakują ponadczasowymi stylami i wzorami.

Ceramika łazienkowa powinna zostać dobrana zgodnie z naszymi oczekiwaniami i preferencjami. Każdy odbiorca ma inne potrzeby, na szczęście rynek daje wiele możliwości. Gdzie można znaleźć najciekawsze propozycje? Okazuje się, że wiele propozycji czeka na nas w internetowym sklepie. Można liczyć zarówno na atrakcyjne ceny, jak też na szeroki asortyment i bardzo dobrą jakość płytek. Producenci bez przerwy poszerzają ofertę, tak aby sprostać oczekiwaniom nawet najbardziej wymagających klientów. Poszukiwanie idealnej ceramiki łazienkowej jest znacznie łatwiejsze wtedy, gdy skorzystamy ze wsparcia doświadczonego sprzedawcy. W efekcie stworzymy wnętrze prosto z naszych marzeń, w którym zachowamy funkcjonalność i wygodę na co dzień.