Drewniane kwietniki kaskadowe – funkcjonalność i estetyka

Rośliny doniczkowe są piękną ozdobą zarówno domów, jak i przestrzeni na zewnątrz. Kwiaty dodają ciepła, przytulności, a także poprawiają mikroklimat. Dzięki nim otoczenie zachęca do relaksu, odpoczynku, a przebywanie wśród zieleni pozytywnie wpływa na samopoczucie. Do wyeksponowania roślin potrzebne są odpowiednie kwietniki. Coraz więcej osób wybiera kwietniki drewniane, które dobrze komponują się z różnymi stylami. Jaką ofertę mają producenci? Gdzie sprawdzą się drewniane kwietniki kaskadowe?

Co to są kwietniki?

Kwietniki to specjalne konstrukcje, przeznaczone do aranżacji przestrzeni i eksponowania roślin doniczkowych. Można w nich trzymać zarówno donice ogrodowe, jak i kwiaty doniczkowe w domu. Kwietniki mogą mieć różne formy. Producenci oferują zarówno kwietniki w formie półek, regałów, skrzynek, w formie stojącej, ściennej i wiszącej. Konstrukcje mogą mieć różne style, klasyczne, nowoczesne czy industrialne. Produkowane są z różnych materiałów, tj. metal, tworzywo sztuczne, drewno.

Kwietnik drewniany – piękno ukryte w naturze

Kwietniki drewniane od lat cieszą się ogromną popularnością. Są trwałe, wytrzymałe, a odpowiednio pielęgnowane pięknie wyglądają przez wiele lat. Drewniane kwietniki doskonale wyglądają zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz. Można je ustawić w dowolnym miejscu, na balkonie, tarasie, w ogrodzie, a także w domowych wnętrzach – w salonie czy sypialni. Nadają się także do biur, kawiarni i restauracji. Można wybrać kwietniki z drewna sosnowego, świerkowego czy egzotycznego. Ciekawą propozycją są także kwietniki z wikliny czy rattanu. Mogą być naturalne lub pomalowane na wybrany kolor. Kwietniki z naturalnego drewna doskonale komponują się z różnymi stylami. Mogą być ozdobą wnętrza w stylu skandynawskim, minimalistycznym czy retro. Pięknie będą również wyglądać w klasycznych czy rustykalnych ogrodów.

Kwietniki kaskadowe – funkcjonalność i estetyka

Kwietniki drewniane mogą mieć różne kształty https://eco-deco.pl/sklep/. Bardzo lubiane są kwietniki kaskadowe, w których półki na doniczki znajdują się na różnych wysokościach. Takie rozwiązanie jest bardzo ciekawe, pozwala na piękne wyeksponowanie kwiatów, stworzenie różnorodnych, oryginalnych kompozycji i wieży kwiatowych. Na kwietnikach kaskadowych można umieszczać rośliny ogrodowe i doniczkowe, m.in. pnącza. Kaskady drewniane nie zajmują dużo miejsca, a pozwalają stworzyć niezwykły, zielony kącik. Można wybrać kwietniki sięgające do sufitu lub niższe, 50-70 centymetrowe. W zależności od rozmiaru można na nich ustawić kilka, a nawet kilkanaście donic. Często lubiane są kwietniki z trzema donicami, które szczególnie dobrze wyglądają w salonie czy na tarasie. Kwietnik kaskadowy drewniany może pełnić nie tylko funkcję dekoracyjną, ale także praktyczną. W salonie czy ogrodzie mogą służyć do wydzielenia poszczególnych stref np. wypoczynkowej lub jadalnej.

Jakie kwietniki kaskadowe wybrać?

Wybierając kaskadowe kwietniki drewniane, warto zwrócić uwagę na kilka elementów. Drewniany kwietnik musi być wytrzymały, wykonany z solidnego drewna, wykonany z dbałością o szczegóły. Ważne, aby produkt był zabezpieczony odpowiednim impregnatem, co wydłuży jego żywotność i zwiększy odporność na warunki atmosferyczne. Rozmiar i kolor kwietnika należy dopasować do własnych preferencji oraz pomieszczenia, w którym będzie się znajdował.

Drewniane kwietniki są piękną i uniwersalną ozdobą domu i ogrodu. Pozwalają na połączenie estetyki i natury we wnętrzach. Polecają je architekci wnętrz, dzięki nim można cieszyć się zielenią, hodować ulubione rośliny, być bliżej przyrody.