Dom bliźniak czy duże mieszkanie? Sprawdź dlaczego lepszy jest dom bliźniak!

Zakup nieruchomości to życiowo istotna decyzja, która może rzutować na naszą przyszłość. Jaki typ nieruchomości zakupić by się nie męczyć i nie żałować tej decyzji? Dlaczego bliźniaki w Gdańsku i domy szeregowe w Gdańsku mają przewagę nad mieszkaniami w Gdańsku? Jaki gdański deweloper jest sprawdzony? Sprawdźmy!

Zalety życia w Gdańsku

Nie ma lepszego miejsca do życia niż Gdańsk. Jest to miasto nieustannie rozwijające się, pełne różnorodności, historyczne, wyjątkowe. Idealnie nadaje się zarówno dla osób młodych jak i starych; osób samotnych lub rodzin; uczących się lub pracujących; miłośników zwierząt lub tych którzy za nimi nie przepadają. Jakie są zalety życia w Gdańsku? Aby móc żyć w Gdańsku należy przede wszystkim zwrócić uwagę na rynek deweloperski Gdańska. Z racji dużej konkurencji deweloperzy w Gdańsku prześcigają się w pomysłach pozyskania klientów. Robią to poprzez oferowanie atrakcyjnych nieruchomości, w atrakcyjnych cenach i atrakcyjnych lokalizacjach a ponadto przez świadczenie usług dodatkowych. W przypadku mającej wieloletnie doświadczenie działalności w branży firmy AM projekt usługami dodatkowymi jest projekt „niezależni” pozwalający kupującym nieruchomość na pozyskanie niezależności energetycznej i opałowej w nowo wybudowanych inwestycjach firmy (pompy ciepła i instalacja fotowoltaiczna wdrażana już na etapie budowy bliźniaka).

Ponadto Gdańsk ma świetną ofertę edukacyjną: liczne uczelnie wyższe, uniwersytety, profilowane szkoły średnie i językowe, a nawet specjalistyczna oferta edukacyjna już od najmłodszych lat sprawiają, że w Gdańsku powstaje przyszła kadra pracownicza dla firm różnych branż. Ofert pracy w Gdańsku również jest bardzo dużo zróżnicowana, a ludzie z całej Polski a nawet i ze świata przeprowadzają się do Gdańska by zrobić karierę. Nie samą pracą żyje człowiek, a Gdańsk jest też idealnym miejscem na rozrywkę i zabawę ze względu na liczne kluby, restauracje, kina i inne miejsca rozrywki.

Zalety domów bliźniaków

Zalet domów w zabudowie bliźniaczej, zwłaszcza tych zlokalizowanych w Gdańsku jest bardzo dużo. Jak wspomniano już wcześniej deweloper Gdańsk AM Projekt robią wiele, by pozyskać klientów. Dlatego też wykupują atrakcyjne pod względem umiejscowienia działki budowlane będące doskonale skomunikowanymi z resztą miasta. Łatwy, bezproblemowy dojazd do dowolnego miejsca w Gdańsku i okolicach sprawia, że domy bliźniaki w Gdańsku są pożądane.

Inną, istotną kwestią na jaką zwracają uwagę osoby zastanawiające się nad zakupem domu-bliźniaka jest możliwość posiadania własnego ogródka, który można odgrodzić by zyskać prywatność i by nie być widzianym z zewnątrz, a który jednocześnie staje się miejscem spotkań, zabaw, odpoczynku. Bliźniak jest typem domu w zabudowie jednorodzinnej. Jednorodzinnej czyli takiej, gdzie mieszkanie nie wymaga współistnienia z innymi osobami, co oznacza, że na korytarzach i w innych częściach domu nie spotkamy obcych. Wstęp na obszar zakupionego bliźniaka osobom nieupoważnionym traktowany jest jako wtargniecie więc z reguły nie musimy obawiać się, że na naszym terenie pojawi się ktoś obcy. Domy w zabudowie bliźniaczej znajdujące się w ofercie sprzedażowej firmy AM Projekt są doskonale zaprojektowane po to, by maksymalnie wykorzystać przestrzeń. Ich zaletą – w zależności od projektu – jest to, że możliwe staje się odgrodzenie strefy dziennej od nocnej: na parterze zazwyczaj znajduje się aneks kuchenny z łazienką gościnną a na piętrze sypialnie, łazienka rodzinna, garderoba. Zaletą mieszkania w bliźniaku jest brak sąsiadów, którzy często okazują się problematyczni ze względu na hałas.

Domy bliźniaki w Gdańsku a mieszkania

Dlaczego wybór domu-bliźniaka w Gdańsku jest lepszy niż wybór nawet dużego mieszkania w Gdańsku? Przede wszystkim dlatego, że mieszkając w bliźniaku sąsiadów mamy tylko z jednej strony, a nie tak jak w przypadku mieszkania nawet z czterech stron. Zapewnia to większy spokój, ciszę i prywatność. Dodatkowo ceny domów w zabudowie bliźniaczej są porównywalne do cen zakupów dużych mieszkań. Kolejnym argumentem przemawiającym za zakupem bliźniaka w Gdańsku jest fakt, że wówczas zyskujemy ogródek/teren zielony. Niektóre z mieszkań także dostępne są z opcją zakupu mieszkania i towarzyszącego mu terenu zielonego jednakże wówczas należy mieć na uwadze to, że sąsiedzi mieszkający na wyższych piętrach nie tylko mogą obserwować wypoczywających w ogródku ale także to, że do naszego ogródka z góry mogą trafić śmieci sąsiadów. Dodatkowo decyzje w bliźniaku (odnośnie opłat remontowych, wykończenia wnętrz itp.) podejmowane są wyłącznie przez właścicieli bliźniaka natomiast w przypadku mieszkań decyzję podejmuje większość wspólnoty.

Dom bliźniak czy duże mieszkanie – podsumowanie

Nawet duże mieszkanie nie jest w stanie zapewnić takiego komfortu życia jak dom w zabudowie bliźniaczej. Domy w zabudowie bliźniaczej zyskują przewagę ze względu na ich porównywalną do kosztów zakupu mieszkania cenę, prywatny ogródek, korzystny rozkład pokoi, spokój i możliwość podejmowania własnych decyzji odnośnie wystroju, wykończenia, zagospodarowania terenu.

Jeśli zastanawiasz się czy zamieszkać w Bąkowie, czyli w miejscowości położonej na granicy z Gdańskiem i zakupem tam nieruchomości od dewelopera AM Projekt, to koniecznie przeczytaj artykuł https://www.amprojekt.com.pl/blog/35-bakowo-kolo-gdanska-dlaczego-warto-zamieszkac-w-tej-miejscowosci