Czy można myć podłogę drewnianą octem?

czy można myć podłogę drewnianą octem?

Coraz częściej w polskich domach spotykane są drewniane podłogi. Odznaczają się one nie tylko elegancją i trwałością, lecz także naturalnym charakterem. Pamiętajmy o tym, że o taką podłogę trzeba odpowiednio dbać. Dobrym rozwiązaniem jest użycie wody i octu, co pozwoli uzyskać pożądane efekty. Dlaczego warto myć drewnianą podłogę wodą z octem? Jakie zalety ma taka metoda?

Czyszczenie podłogi wodą z octem

Zapomnijmy o myciu drewnianej podłogi samym octem. Trzeba tą ciesz rozdrobnić z wodą, Faktem jest, że konserwacja drewna nie zawsze jest łatwa. Wykorzystanie chemicznych środków może nie spełnić naszych oczekiwań. Nie od dziś wiadomo, że najlepsze są domowe sposoby czyszczenia podłogi. Nie musimy od razu kupować drogich produktów, aby zachować trwałość podłoża. W tej sytuacji sprawdza się woda z octem. Ten drugi składnik wzbudza sprzeczne odczucia, gdyż wiele osób boi się przykrego zapachu. Jednakże istotne jest to, że ocet z powodzeniem usuwa pleśń, brud i osady na danej powierzchni. Poza tym, kosztuje niewiele i jest użytkowany praktycznie w każdym domu. Nic więc dziwnego, że tak chętnie sięgamy po niego podczas sprzątania.

Pielęgnacja drewnianej podłogi

Warto wiedzieć, że ocet to bardzo częsty wybór osób, które mają drewnianą podłogę. Przygotowanie roztworu zajmie nam kilka chwil. Wystarczy zmieszać ze sobą 5 litrów wody oraz ok. 200 ml octu. Do tego można także dodać kilka kropel olejku eterycznego, który zniweluje zapach octu. Na uznanie zasługują przykładowo olejki różane, sosnowe lub miętowe. Jak zastosować taką miksturę? Pamiętajmy o tym, że konserwacja podłogi wodą z octem wymaga odpowiedniego przygotowania. Przed czyszczeniem warto dokładnie odkurzyć podłogę. To bardzo ważne, gdyż kurz i okruszki mogą pozostawić na podłożu niewielkie rysy. Każda pani domu pragnie tego uniknąć – chcemy uzyskać podłogę lśniącą i czystą. Co jeszcze jest ważne? Trzeba mocno wycisnąć mopa podczas użytkowania, gdyż nadmiar wody doprowadzić może do odkształceń naszej podłogi. Użytkowany mop powinien znajdować się w dobrym stanie. Jak widać, czyszczenie drewnianej podłogi z użyciem octu nie sprawi nam większego problemu. Jest to rozwiązanie skuteczne, łatwe i tanie.

Efektowne podłogi z drewna świetnie się prezentują w wielu miejscach. Na szczęście ich konserwacja nie jest trudna, dlatego coraz częściej stawiamy na nie w swoich domach. Wystarczy rozmieszać wodę z octem, aby uzyskać niezawodny środek czyszczący. Podłoże w efekcie staje się lśniące, wolne od zabrudzeń i zadbane.