Tapety dla dzieci – jakie wybrać?

Wykończenie wnętrz można porównać do takiej wisienki na torcie- w końcu to od tych drobnych kwestii zależy cała aranżacja. Jakie tapety sprawdzą się w pokoju dziecka? Jakimi cechami powinny się wyróżniać i jak wybrać tę najbardziej odpowiednią?

Za co uwielbiamy tapety?

Tapety od lat już święca triumfy na rynku wykończeniowych. Przez dłuższy czas były synonimem kiczu, teraz znów wracają do łask, a szczególne miejsce zajmują w pokojach naszych milusińskich. Pokój dziecka to przestrzeń wyjątkowa i jedyna w swoim rodzaju. W zależności od tego, jak jest urządzony- czy w delikatnym, minimalistycznym stylu czy może raczej zupełnie inaczej, wybór tapety jest bardzo ważnym zadaniem. Tapety uwielbiamy nie tylko za piękne motywy i wzory, ale również za łatwość w wykorzystaniu. Montaż tapety na ścianie nie wymaga żadnych specjalnych umiejętności, a jedynie kleju i podstawowych narzędzi. Każdy jest w stanie poradzić sobie z montażem tapety na ścianie. To o wiele szybszy sposób wykończenia wnętrza niż malowanie pokoju, a do tego jest to sposób znacznie tańszy i łatwiejszy w porównaniu z malowaniem. Tapetę można łatwo zdjąć i wymienić na inną bez konieczności kosztownego remontu, co jest ważne w pokoju malucha. Jak widać, tapety w dziecięcym pokoju mają same zalety!

Tapety dla dzieci- jakie cechy powinny posiadać?

Tapety dla dzieci powinny być odpowiednie dla wieku dziecka i charakteryzować się łatwością w utrzymaniu czystości. Tapety dla dzieci powinny być bezpieczne, wykonane z materiałów, które nie zawierają szkodliwych substancji, takich jak PVC, ftalany czy azbest. Tapety dla dzieci powinny być również trwałe i odporne na uszkodzenia, a ich wzór i kolorystyka powinny odpowiadać gustom i preferencjom dziecka. Dobrze jest wybierać tapety z motywami dziecięcymi, takimi jak postaci z bajek, zwierzęta, kwiaty czy inne wzory, które pobudzają wyobraźnię i kreatywność dziecka. Warto również pamiętać o odpowiednim dopasowaniu tapety do wystroju pokoju dziecka i reszty jego wyposażenia. W ten sposób mamy szansę na uzyskanie spójnej i harmonijnej aranżacji, w której maluch będzie się dobrze czuł.

Tapety do pokoju dziecięcego-jakie warto wybrać?

W przypadku wyboru tapety do pokoju dziecięcego. warto zwrócić uwagę na kilka kwestii. Jedną z nich jest płeć dziecka – być może inną kolorystyką cieszą się tapety dla dziewczynki, a inną tapety dla chłopców. Istnieją, oczywiście, wersje neutralne, które sprawdzą się w każdym pomieszczeniu. Tapety dziecięce do pokoju dziecka często zachowane są w pastelowych kolorach. Często są to tapety przedstawiające jakieś bajkowe sceny, co tworzy w dziecięcym pokoju prawdziwe królestwo. Obecnie bardzo popularne są tapety w formie murali, czyli ogromnych scen z bajkowego świata, sprawiających wrażenie, że znajdujemy się w samym ich centrum. Wciąż przeważają delikatne, pastelowe barwy, które pomagają maluchom wyciszyć się i zasnąć.

Malumi- sklep z tapetami dla najmłodszych

Malumi to sklep oferujący tapety dziecięce do pokoju dziecka w atrakcyjnych cenach. W ofercie znajdują się zarówno tapety do pokoju dziewczynki, jak i do pokoju chłopca. W kolekcji tapet znajdą się modele zdobione motywami zwierzęcymi, jak i kwiatowymi, popularne są także motywy przedstawiające ogromną mapę świata. Tapety dziecięce to wspaniały pomysł na szybkie odnowienie pokoju malucha. Szeroki wybór tapet sprawia, że każdy znajdzie tu coś dla siebie. Z tapetami od Malumi każdy dziecięcy pokój stanie się prawdziwym królestwem. Wspaniałe tapety dla najmłodszych znajdziecie Państwo tutaj: https://www.malumi.pl.