Jak wybrać baterię wannową, żeby była praktyczna i nowoczesna?

Na rynku mamy bardzo wiele rodzajów baterii wannowych. Wanna, to takie miejsce w naszym domu, które ma służyć do relaksu i odpoczynku warto więc dobrać do niej odpowiednią baterię. Bateria wannowa ścienna, bateria wannowa podtynkowa, czy może jednak bateria wannowa stojąca? Wybierając baterię przeznaczoną dla Twojej wanny należy zwrócić szczególną uwagę na efekt jaki chcesz uzyskać, na rolę funkcje, jaką chcesz, aby bateria wannowa spełniała oraz najważniejszy aspekt- czy bateria, na którą się chcesz zdecydować pasuje do metrażu Twojej łazienki? W naszym artykule podpowiemy Ci jak wybrać baterię wannową, aby była praktyczna i nowoczesna!

Źródło www.in360.pl

Bateria wannowa ścienna

Jest to zdecydowanie najbardziej powszechny, popularny oraz ponadczasowy rodzaj baterii. Cieszy się ona nieustannie największą popularnością wśród naszych klientów. Większość produkowanych baterii wannowych posiada w korpusie przełącznik na prysznic i z tego powodu takie baterie nazywa się wannowo- prysznicowymi. Taka bateria wannowa jest doskonałym rozwiązaniem dla posiadaczy małych łazienek, w których liczy się każdy centymetr. Zainstalowanie baterii ściennej pozwala na połączenie dwóch elementów wyposażenia łazienki w jednym, a co za tym idzie- zaoszczędzenie miejsca. Wybierając baterię wannową ścienną zyskujesz gwarancję, że taki rodzaj armatury wannowej zawsze będzie w modzie z racji jego ponadczasowej formuły!

Źródło www.in360.pl

Bateria wannowa stojąca

Czyli bateria, która zdecydowanie wnosi najwięcej elegancji oraz szyku do wnętrza łazienki. Niestety z racji tego, że zajmuje ona sporo miejsca poleca się montowanie jej w większych łazienkach. Jest to bateria wannowa z rodzaju tych ekstrawaganckich i w stylu glamour. Mocowana na podłodze, wolnostojąca bateria, to również wybór dla osób z przeznaczonym nieco większym budżetem na wykończenie swojej łazienki. Należy mieć jednak na uwadze, że inwestycja w taką baterię na pewno zwróci się chociażby nowoczesnym i oryginalnym designem. Bateria wannowa stojąca poza pełnieniem swoich podstawowych funkcji może stanowić również ozdobę wnętrza Twojej łazienki, jeżeli to właśnie na taki rodzaj baterii wannowej się zdecydujesz! My wiemy, że na pewno nie będziesz żałować.

Bateria wannowa podtynkowa

Bateria, której montaż jest zdecydowanie najbardziej wymagający, gdyż należy go wykonać przed położeniem płytek. Taka bateria jednak prezentuje się bardzo estetycznie z uwagi na fakt, że wszystkie jej techniczne elementy ukryte są w ścianie, a na zewnątrz widzimy tylko piękną i elegancką baterię! Bateria wannowa podtynkowa, to doskonały wybór dla osób, które nie lubią się z porządkami domowymi, ponieważ z uwagi na jej ukryty w ścianie mechanizm, do czyszczenia zostają nam tylko części z zewnątrz, a ich pielęgnacja będzie łatwa oraz szybka. Taka bateria to również świetny wybór do małych łazienek, ponieważ jej widoczne elementy nie zajmują dużo miejsca. Jeżeli jesteś miłośnikiem minimalizmu połączonego z modernizmem, to bateria wannowa podtynkowa będzie dla Ciebie doskonałym wyborem.