Jak prawidłowo dopasować syfon pod zlew w 3 prostych krokach? Wyjaśniamy

Syfon to niezwykle ważny element każdego zlewozmywaka. Odpowiada za filtrowanie nieczystości i większych resztek, utrzymanie drożności rur i odpowiedni przepływ wody. To oznacza, że w dużym stopniu warunkuje bezpieczeństwo użytkowania. Jak zatem wybrać syfon pod zlew? Czytaj dalej i dowiedz się, jak zrobić to w 3 prostych krokach!

1. Wybierz materiał

Syfon jest jednym z najważniejszych elementów każdego zlewozmywaka. Pełni niezwykle istotne funkcje. Przede wszystkim odprowadza wodę z komór i odpowiada za zatrzymanie nieprzyjemnych zapachów z kanalizacji. Potrzebny jest do absolutnie każdego zlewozmywaka, niezależnie od tego, z jakiego materiału jest wykonany i ile ma komór. Jeśli ma prawidłowo spełniać swoje funkcje, musi być odpowiednio dopasowany i poprawnie założony. Co więcej, powinien być też solidny i wytrzymały. Za to w dużym stopniu odpowiada jakość materiału, z którego został wykonany.

Większość dostępnych na rynku syfonów produkowana jest z tworzyw sztucznych. Rozwiązanie to ma wiele zalet. Sprawia, że elementy te są jednocześnie niedrogie i wytrzymałe. Co więcej, takie syfony idealnie sprawdzają się zarówno w domach, jak i budynkach użyteczności publicznej.

2. Dopasuj odpowiedni typ syfonu pod zlew

Dostępne na rynku syfony pod zlew różnią się między sobą budową. Wyróżnić możemy syfony butelkowe lub rurowe, w kształcie litery “U”. Te pierwsze są bardzo wąskie i dość wysokie. Wymagają regularnego czyszczenia i dość często się zapychają. Właśnie dlatego do częściej wybieranych należą syfony rurowe. Są drożne, dzięki czemu bardzo rzadko trzeba je czyścić. Wyróżnia je wysoka wydajność w odprowadzaniu wody i zdolność do samoczyszczenia. Dzięki unikalnej konstrukcji nie zbierają zanieczyszczeń i są niezawodne. Jeśli zależy Ci na ergonomii, zapoznaj się z ofertą e-sklepu SystemCeram. W kategorii: https://www.systemceram.pl/syfony-i-odplywy znajdziesz uniwersalny syfon pod zlew z odejściem na ścianę, który w przeciwieństwie do klasycznych modeli nie zajmuje cennego miejsca w szafce.

3. Zadbaj o detale

Syfon musi być idealnie dopasowany do zlewozmywaka pod względem średnicy i kształtu odpływu. Ważna jest też kompatybilność w zakresie komór. Wybierając syfon do zlewozmywaka 1-komorowego, celuj w produkt z jednym odpływem i przelewem. Z kolei do 1,5- lub 2-komorowego niezbędny jest syfon z odpowiednim położeniem przelewów i właściwym rozstawem otworów.

Odprowadzanie wody ze zlewozmywaka jest możliwe za pomocą korka ręcznego lub automatycznego. Drugie z rozwiązań jest bardzo praktyczne – umożliwia otwieranie i zamykanie spustu za pomocą pokrętła. Dużym atutem tego mechanizmu jest estetyczny, nowoczesny wygląd, który z pewnością spełni oczekiwania nawet najbardziej wymagających użytkowników.