Kominek we własnym salonie jest jednym z powszechniejszych i piękniejszych marzeń. Trudno się temu dziwić – dodaje on pomieszczeniu charakteru, jednocześnie gwarantując przytulnie spędzony przy nim czas. Co jednak istotne, tradycyjny kominek nie zawsze może zostać zamontowany, zwłaszcza gdy nie posiadamy specjalnego przewodu kominowego, np. w mieszkaniach w bloku. W takich sytuacjach idealnym rozwiązaniem okazują się biokominki…
- Nowoczesny eko-kominek i jego zalety.
- Biokominki wiszące i wolnostojące – szerokie możliwości.
- Dostęp do wysokiej jakości biokominków.
Biokominki w krótkim czasie zyskały olbrzymią popularność. Wybierane są przez szereg użytkowników, którzy pragną urozmaicić wygląd swojego salonu lub sypialni, zamieniając je w jeszcze bardziej atrakcyjne pomieszczenia. Należy przy tym pamiętać, że mimo licznych podobieństw do tradycyjnych kominków, są to instalacje całkowicie różne, pod wieloma względami po prostu lepsze. Co wpływa na ten stan rzeczy?
Nowoczesny eko-kominek i jego zalety
Po pierwsze, biokominek jest o wiele prostszy w obsłudze i montażu. Nie potrzebuje przewodu kominowego do odprowadzania spalin – w zupełności wystarczy mu zwykłego rodzaju wentylacja, która powinna być obecna w każdym domu. Wpływ na to ma specjalne ekologiczne biopaliwo: podczas spalania nie wydziela dymu i nieprzyjemnego zapachu. Ponadto nie pozostawia po sobie odpadów w postaci popiołu i sadzy (uciążliwych i wszechobecnych przy tradycyjnych kominkach).
Biokominki od renomowanych producentów posiadają nowoczesny wygląd: doskonale wpiszą się w pomieszczenie urządzone w dowolnym stylu. Szereg modeli pozwoli dopasować je odpowiednio do naszych potrzeb pod względem rozmiaru i wydajności.
Biokominki wiszące i wolnostojące – szerokie możliwości
Biokominki nie są konstrukcjami jednolitymi czy monotonnymi – wręcz przeciwnie! Bez najmniejszych problemów znajdziemy większe biokominki wolnostojące i wiszące, pięknie zdobione, przeszklone biokominki narożne, ale również zminiaturyzowane modele mogące zająć miejsce na stole lub bezpośrednio na podłodze. Zwłaszcza te ostatnie pozostawiają nam spore możliwości aranżacyjne: wielu użytkowników układa je np. na tarasie lub w altance podczas spotkań z rodziną i przyjaciółmi.
Co więcej, biokominki posiadają właściwości grzewcze: w końcu w ich wnętrzu dochodzi do procesu spalania. Spędzanie przy nich czasu podczas chłodnych jesiennych i zimowych wieczorów daje olbrzymią przyjemność i satysfakcję z poczynionej inwestycji.
Dostęp do wysokiej jakości biokominków
Biorąc pod uwagę powyższe informacje, naturalnie pojawia się pytanie, jak znaleźć biokominek spełniający wszystkie te wytyczne. Otóż zawsze kierujmy się ku renomowanym i polecanym producentom oraz sprzedawcom. Jedynie oni dostarczą nam modele biokominków o atrakcyjnym designie, w korzystnej cenie, a także wytrzymałych i odpornych na uszkodzenia mechaniczne. Doskonałym tego przykładem jest oferta sklepu: https://ambusto.pl/3-biokominki, co potwierdzają wszyscy jego klienci.
Zwróćmy uwagę, aby wybrany kominek był szczelny, posiadał odizolowane (stalowe) palenisko, w okolicy którego nie znajdują się żadne materiały łatwopalne. Jest to sprzęt prosty w użyciu i bezpieczny, pod warunkiem, że odpowiedzialnie i prawidłowo z niego korzystamy. Stosujmy się do zasad bezpieczeństwa i sugestii producenta, np. zachowując wskazane odległości innych przedmiotów od biokominka (najczęściej jest to mniej więcej 1 metr).