TOP5 najpopularniejszych tapet

Wielu z Nas tworząc nowe wnętrze zastanawia się jakie wybrać tapety do danego pomieszczenia. Przedstawiamy 5 najfajniejszych pomysłów, które można wykorzystać w swoich domach.

 

Tapety imitujące drewno

 

Taka tapetę możemy wykorzystać właściwie w każdym wnętrzu. Jeżeli będziemy dekorować tylko jedną ścianę proponujemy zrobić to w salonie lub sypialni. Jeżeli myślimy o wszystkich ścianach świetnie będzie taka tapeta wyglądała w kuchni, przedpokoju lub łazience. Kolory takich tapet musimy dobrać do kolorów podłóg oraz mebli.

 

Tapety geometryczne

 

Często wykorzystywane są do nowoczesnych wnętrz przeważnie robi się z nich kompozycję na całą, jedną ścianę lub fragment ściany jako obraz.

Dobrze też wyglądają jako całość na ścianach w kuchni połączone ze stonowaną kolorystyką mebli.

Pokój dziecięcy zyska dzięki takim tapetom ciekawy wygląd a przede wszystkim jest tak naprawdę na lata czy dziecko jest malutkie czy też jż dorastającym nastolatkiem.

 

Tapety z motywem kamienia lub cegły

 

Dobrze wyglądają tak naprawdę w każdym wnętrzu. Często wykorzystywane są jako alternatywa dla prawdziwego kamienia, który jest dużo droższy niż taka właśnie tapeta a wrażenie optyczne jest właściwe porównywalne.

Dobrze prezentują się w loftowych mieszkaniach, które są wysokie. Najlepiej wyglądają wyeksponowane na jednej ze ścian. Czy wybierzemy kamień czy cegłę zależy tak naprawdę od wnętrza i kolorystyki mieszkania. Każdy rodzaj odnajdzie się w nowoczesnych mieszkaniach jak i klasycznych.

 

Tapety metaliczne

 

Wykorzystywane przede wszystkim we wnętrzach nowoczesnych. Często w kuchniach lub w łazienkach na małych powierzchniach. Wzory tapet są tak zróżnicowane, że na pewno nie będzie problemu z doborem do swojego wnętrza.

 

Tapety z motywem liścia

Najlepiej będa wyglądały na jednej ze ścian jako kontrast do ścian pomalowanych farbą. Możemy z nich stworzyć niepowtarzalny obraz, który urozmaici wnętrze na przykład sypialni.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *