Roleta – trudny produkt

Gdy tylko rolety zaczęły znajdywać coraz więcej nabywców i zastosowań – pojawiło się wiele firm, które zajęły sie dystrybucją tego produktu.

Zazwyczaj właśnie dystrybucją bo na początku nieopłacalne było produkowanie elementu wyposażenia wnętrz, który wymagał dużych nakładów finansowych.
Z pewnością istniało ryzyko, że ze względu na koszty – polski klient rzadko będzie się decydował np. na rolety zewnętrzne – dość dużą inwestycję. Dlatego polski rynek szybko nasycił się tanim produktem ze wschodu – sprzedawanym oczywiście z ogromną marżą. Właśnie ten element konkurencyjności zaważył na tym, że polscy producenci zaangażowali się w produkcje rolet.
Eksporterzy ze wschodu widząc ceny i znając wysokie marże narzucane przez importerów mogli swobodnie podnosić ceny produktu, zdając sobie sprawę, że spowoduje to raczej obniżenie marży niż podwyższenie cen.


Najszybciej zaczęto produkować rolety wewnętrzne – materiałowe. Produkt nieskomplikowany technologicznie – przede wszystkim. Na początku łatwy w dystrybucji i sprzedaży – swobodnie mógł znaleźć odbiorcę. Jednak, jak każdy produkt, nie będący artykułem pierwszej potrzeby – szybko nasycił rynek i wielu mniejszych producentów musiało zrezygnować z wytwarzania tego artykułu.
Nadal popularne jednak są rolety zewnętrzne, które są praktycznie produkowane tylko w Polsce.
Bydgoszcz jest miastem w województwie kujawsko-pomorskim, które słynie z licznych firm specjalizujących się w fachowej instalacji rolet zewnętrznych.  

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *