Postaw na stojak

Porządek w przedpokoju to ważna sprawa. Powiem więcej: to sprawa poważna i podstawowa. Dlaczego? Ponieważ każdy, kto do nas przychodzi, nawet jeśli to kurier z paczką, widzi nasz przedpokój. Osoby, które odwiedzają nas po raz pierwszy, wyrabiają sobie zdanie o nas i o naszym mieszkaniu jeszcze, zanim zdejmą kurtki. Kiedy wchodzimy do domu po ciężkim dniu, to jedyne o czym marzymy, to rzucić wszystko i odpocząć. I tak właśnie rodzi się bałagan. Dziś podpowiem Wam, jak ułatwić sobie organizację rzeczy, które zabieramy ze sobą (i na sobie) przy każdym niemal wyjściu z domu.

 


Stojak na parasole. Polska aura bywa kapryśna. „Sorry, taki mamy klimat”. Dlatego wiele osób wyrobiło sobie nawyk wychodzenia z domu z parasolem, kiedy tylko widzi ciemne chmury za oknem. O wiele łatwiej pamiętać o jego zabraniu, kiedy czeka na nas w przedpokoju. Niezależnie od tego, czy to mała składana parasolka, czy ogromny parasol, który może służyć za laseczkę naszej babci, potrafi wywołać sporo zamieszania, kiedy pałęta się pod nogami w korytarzu. A wystarczy, aby w przedpokoju znalazł się stojak na parasole. Nie tylko zorganizuje on chwilowo niepotrzebne parasole, ale pomoże osuszyć te, które uratowały nas przed zmoknięciem w drodze do domu. Szeroki wybór wzorów i materiałów sprawia, że znajdziemy idealny do naszego przedpokoju. Oto kilka propozycji.


Stojak na biżuterię. Wiele kobiet czuje się niekompletnie ubranymi, jeśli nie założy dopasowanej do kreacji biżuterii. Jednak po kilkunastu godzinach poza domem można mieć dość nawet najpiękniejszych dodatków. Dlatego, kiedy panie wchodzą do domu ściągają kolczyki, bransoletki naszyjniki i… rzucają je na pierwszą lepszą półkę czy blat komody. I tak rodzi się chaos… na odsiecz przybywa jednak kolejny stojak. Na topie są stojaki w formie manekinów krawieckich. Haczyki umieszczone na figurce lub drucianym stelażu pozwolą na szybką organizację wszystkich elementów biżuterii. Niebanalny stojak będzie jednocześnie ozdobą naszej komody lub wysokiej szafki w przedpokoju. Kiedy nasza koleżanka go zobaczy, być może tak się nim zainteresuje, że koniecznie będzie chciała podobny. I tak, zupełnie przy okazji,  problem prezentu na jej najbliższe urodziny mamy z głowy! Co więcej, na wysokich stojakach można powiesić nawet okulary przeciwsłoneczne oraz klucze, o których nie wolno nam zapomnieć.


Nawet najbardziej wyczulonym na porządek zdarza się porozrzucać rzeczy tuż po powrocie domu. I nie ma w tym nic złego. Niedobrze jednak, kiedy nie możemy zorganizować swoich kluczy, parasoli i dodatków nawet w wolnej chwili. Trudno to zrobić, kiedy niezbędne poza domem rzeczy nie mają swojego miejsca. Wieszak na ubrania powinien spełniać rolę – oczywiście! – wieszaka na ubrania. Nie obciążajmy go parasolami, kluczami itp. W ten sposób nie zostawiamy awaryjnych wieszaków dla gości i w końcu sami nie odnajdziemy naszych rzeczy. Stawiając w korytarzu przedpokoju stojak na parasole, zaś na szafce czy komodzie stojak na biżuterię i klucze ułatwimy życie sobie i pozostałym domownikom.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *