Niezapowiedziani goście – jak wyczarować porządek w 5 minut?

Kiedy w wolne popołudnie postanawiasz oddać się błogiemu leniuchowaniu, zawsze coś staje Ci na przeszkodzie. Awaria, pilne spotkanie, wezwanie do pracy lub… niezapowiedziani goście! Jak poradzić sobie z panującym wokół Ciebie bałaganem kiedy za kilkanaście minut mają odwiedzić Cię znajomi? Istnieje kilka rad, dzięki którym Twoje mieszkanie w zaledwie kilka chwil stanie się idealną scenerią do kolejnego odcinka Perfekcyjnej Pani Domu. Oto one:

 

Skup się na pomieszczeniu, w którym przyjmiesz gości

 

To właśnie ono jest najważniejsze i możesz być pewien, że zostanie wnikliwie sprawdzone. Przetrzyj kurze, odkurz dywan, schowaj zbędne bibeloty, przewietrz pokój i zmyj podłogę. Dla podkreślenia efektu możesz użyć odświeżacza powietrza – jeśli go nie masz, skorzystaj z kilku prostych przepisów, aby wykonać go samodzielnie.

 

Nie zapomnij o łazience!

 

W trakcie wizyty, któryś z gości na pewno będzie chciał skorzystać z łazienki. Zadbaj więc o to, aby umywalka i sedes były czyste. Brudne ubrania powinny znaleźć się w koszu na bieliznę (jeśli niefartownie to zaniedbałeś). Na glazurze nie może być żadnych zacieków powstałych po wcześniejszej kąpieli. Na umywalce ułóż elegancko niewielki ręcznik do wytarcia dłoni – goście to docenią. Najlepiej podczas błyskawicznych porządków sprawdzą się chusteczki do sprzątania – my polecamy niedrogie chusteczki polskiej marki General Fresh. To prawdziwa broń w walce z brudem w umywalce czy wc 🙂

chusteczki-do-ceramiki-zielone-jablko_369

 

Być może ktoś zechce pomóc Ci przy krojeniu ciasta?

 

Zadbaj o względny porządek w kuchni. Zmyj naczynia i wytrzyj blaty. Jeżeli dysponujesz zmywarką, to świetnie!

 

Nie zapomnij o swoim wyglądzie – uczesz się, zrób delikatny makijaż i ubierz się. Rada na koniec? Unikaj podobnych sytuacji w przyszłości. Przeznacz pół godziny dziennie na sprzątanie a niezapowiedziana wizyta rodziców, teściów lub przyjaciół nie będzie dla Ciebie stresująca.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *