Mały, ale funkcjonalny przedpokój w bloku

Przedpokój stanowi wizytówkę mieszkania. Dlaczego? Bo to pierwsze pomieszczenie, jakie widzą nasi goście. Niestety, przedpokoje w blokach są zwykle małe i mają formę wąskiego korytarza. Co zrobić, żeby mimo wszystko nie trzeba było się go wstydzić, a jednocześnie był on po prostu wygodny?


W niewielkim przedpokoju każdy centymetr powierzchni ma znaczenie. Jeśli dobrze zorganizujemy przestrzeń, łatwo będzie nam zachować porządek. Wieszak naścienny z dodatkową półką lub dwiema, pozwoli wygodnie odwieszać odzież wierzchnią i nie będzie zajmować miejsca tak, jak wieszaki wolno stojące. Poza tym dzięki półkom od razu zyskujemy miejsce na czapki i szaliki. Niska komoda pod wieszakiem może służyć za szafkę na buty i siedzisko jednocześnie. Jeśli w naszym przedpokoju znajduje się wąska wnęka, można ją zagospodarować. W lukę między ścianami wstawiamy wyższą szafkę, a nad nią wieszamy lustro. Jeśli nad nim powiesimy kinkiet zyskamy miejsce, które będzie spełniać funkcje „fast” toaletki do ostatnich poprawek przed wyjściem. Szuflady doskonale zorganizują dodatki, galanterię, klucze i dokumenty, których potrzebujemy poza domem. Na blacie można umieścić dodatkowy stojak na klucze i biżuterię. Jeśli korzystamy z wielu par kluczy, warto pomyśleć o szafce na klucze. Powieszona na ścianie pozwoli w stylowy sposób przechowywać wszystkie klucze bez bałaganu.

 

Wybierając meble do przedpokoju trzeba zastanowić się nie tylko nad tym, czy mebel który nam się podoba będzie funkcjonalny, ale także na ile współgra on z dalszą częścią mieszkania. Przedpokój powinien być formą zapowiedzi tego, co zobaczymy w kolejnych pomieszczeniach. Dotyczy to nie tylko wyboru mebli, ale także formy górnego oświetlenia, wycieraczki i ewentualnych dekoracji. Kolor ścian przedpokoju powinien optycznie powiększać przestrzeń przedpokoju. Dlatego najlepiej trzymać się jasnych odcieni. Zawsze modna biel to dobre rozwiązanie ze względu na optyczny odbiór, ale kłopotliwe, jeśli chodzi o utrzymanie czystości. Warto zdecydować się na farbę o wysokiej klasie zmywalności. W dolnej partii ściany można zastosować dekoracyjny trik – z płytek klinkierowych możemy położyć niewysoki murek, o niedoprecyzowanej wysokości.

Przedpokój, który współgra z pozostałą częścią mieszkania, jest wyposażony tylko w niezbędne i wielofunkcyjne meble, ustawione przy ścianach, które odciążają ograniczoną przestrzeń – to przedpokój, który zadowoli każdego, komu przyszło zmagać się z trudnym zadaniem zaaranżowania pierwszego pomieszczenia mieszkania w bloku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *