Lustereczko powiedz przecie…

Umywalka, kompakt WC, wanna lub prysznic – nie sposób wyobrazić sobie łazienki bez tych urządzeń. Łazienka nie byłaby łazienką jeszcze bez jednego akcesorium – lustra. Może być ono przyklejone bezpośrednio do ściany, może stanowić front szafki lub tradycyjnie wisieć na haku. Może zajmować całą ścianę, może być małe, stałe lub ruchome. Jedno nie ulega wątpliwości – po prostu musi być. Jeśli szukacie lustra idealnego, warto przyjrzeć się tym, które cieszą się największą popularnością. Dobrze dobrane lustro nie tylko ułatwia wykonywanie zabiegów pielęgnacyjno- kosmetycznych, ale może stać się ciekawą dekoracją wnętrza.

Szafka z lustrem. Zwykle umieszczamy ją bezpośrednio nad umywalką. Nie może być ona zbyt głęboka. Wystając dalej, niż do połowy głębokości umywalki utrudni nam swobodne korzystanie z niej. W zależności od tego, czy szafka będzie jedno- czy dwudrzwiowa, lustro będzie składać się z jednej lub dwóch tafli.

Lustro wklejane. Zajmuje najmniej miejsca i jeśli tylko nie ogranicza nas kabina prysznicowa czy wisząca z boku szafka, możemy pozwolić sobie na naprawdę szerokie lustro. Nieograniczone żadną ramą „stapia” się ze ścianą i optycznie powiększa naszą łazienkę. Iluzja przestrzeni, która wydaje się wielokrotnie większa, sprawdzi się szczególnie w małych łazienkach.

Lustro w ramie. Doskonale sprawdzi się w dużej łazience. Dobrana do stylu, w jakim została urządzona łazienka podkreśli nasze dekoratorskie zacięcie i konsekwencje w dążeniu do harmonijnej aranżacji. Bardzo popularne stało się osadzanie luster w bogato zdobionych, pozłacanych ramach stylizowanych na barok. To doskonały wybór do łazienek, w których rządzi glamour. Dla miłośników „staroci” lepszym wyborem będzie drewniana rama z odzysku lub celowo postarzana. Ważne jest tylko, aby zabezpieczyć ją odpowiednim impregnatem przed działaniem wilgoci, której nie da się uniknąć w łazience.

Oświetlenie lustra. Umieszczenie nad lustrem lub po jego bokach odpowiedniego oświetlenia jest niezwykle ważne. Szczególnie dla Pań, które właśnie w łazience wykonują makijaż. Fenomenalnie wyglądają lustra z zamontowanym oświetleniem LED, które daje efekt 3D. Stylowe, a jednocześnie funkcjonalne lustro sprawi, że każda wizyta w łazience stanie się (dosłownie i w przenośni) czystą przyjemnością.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *