Lampka nocna – którą wybrać?

Sypialnia to pokój przeznaczony przede wszystkim do snu. Większość z nas najlepiej sypia, kiedy wokół jest ciemno. Jednak nie oznacza to, że nie potrzebujemy w niej oświetlenia. Poza górnym punktem świetlnym, jest jeszcze jeden rodzaj, nad którego wyborem powinniśmy się zastanowić. Mam na myśli lampkę nocną. Postawiona na szafce przy łóżku pozwala nam rozproszyć mrok, kiedy potrzebujemy wstać w środku nocy lub chcemy coś poczytać.

Wybór lampki nie będzie trudny, jeśli zastanowimy się przez chwilę, co jest dla nas najważniejsze. Osoby, które nie mają problemu z zasypianiem, ale czasem budzą się w nocy i wstają do łazienki lub kuchni, powinny zapewnić sobie możliwość włączenia światła na wyciągnięcie ręki. Najlepiej, jeśli wybiorą lampkę, której klosz delikatnie tłumi ostre światło żarówki. Nie ma sensu rozbudzać się w środku nocy przez zbyt jasne oświetlenie. Światło, jakie daje żarówka o małej mocy, dodatkowo przytłumione przez ciemny klosz będzie najlepszym wyborem. Inaczej ma się sprawa w przypadku osób, które nie potrafią zasnąć, jeśli wcześniej nie przeczytają przynajmniej kilku stron. Dla tych osób najodpowiedniejsza będzie lampka, która pozwala nam uzyskać jasne światło, które nie będzie męczyć wzroku. Doskonałym rozwiązaniem jest zamontowany regulator mocy światła. Po zakończeniu lektury możemy zmniejszyć natężenie światła i uzyskamy efekt podobny do wcześniej wspomnianego. Jeśli to nie możliwe, to warto wybrać lampkę z jasnym kloszem lub taką, której strumieniem światła można kierować przez zmianę ustawienia.

Poza stroną praktyczną ważne jest również to, jak nasza lampka będzie wyglądać. Oczywiście, powinna nam się podobać. Ale nie powinniśmy ulegać chwilowemu zachwytowi. Podstawową sprawą, jeśli chodzi o estetykę będzie dopasowanie do wnętrza sypialni. Lampki z figuralną podstawą wykonaną z metalu lub tworzywa, proste geometryczne wzory, klasycznie toczone nóżki – na ten temat można by pisać bez końca, ale ja wolę po prostu przedstawić Wam kilka skrajnie rożnych modeli.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *