Krawiectwo jest trendy

W poprzednim ustroju nie łatwo było kupić ubrania. Szczytem marzeń były „dżinsy z Pewex-u”. To, że kobiety zamawiały sukienki u krawców lub same je sobie szyły, nie było niczym nadzwyczajnym. Było wręcz normalne. Ostatnia dekada minionego wieku była dla krawców „latami chudymi”. Wiele małych pracowni upadło, niejedna maszyna znalazła nowy dom na śmietniku. Ale teraz dzieje się coś, co można określić jako renesans krawiectwa. Dlaczego tak się dzieje?

 

 

reflect

źródło: http://www.reflect.pl

Przesyt ubraniami z „sieciówek”. Kobiety uwielbiają być modne, a jednocześnie oryginalne. Jeden z najgorszych damskich koszmarów? Iść na przyjęcie i zobaczyć drugą taką samą kreację jak nasza. Jeśli zwracamy się do profesjonalnego krawca, możemy złożyć zamówienia na suknię z naszych marzeń. Same wybieramy kolor, materiał, krój, a w razie wątpliwości możemy liczyć na radę krawca lub krawcowej. Panie bardzo często decydują się na szycie sukni ślubnej, ponieważ trudno znaleźć w sklepach gotową suknię, która spełniałaby jednocześnie wszystkie wymagania. Ale nie tylko pani młoda ratuje się pracownią krawiecką, ale również pan młody. Garnitur, smoking czy frak, który wyjdzie spod igły może doskonale współgrać z kreacją przyszłej żony i jednocześnie pasować do charakteru mężczyzny.

 

Pasuje jak ulał. Nie każdy może dobrać do swojej sylwetki odpowiedni rozmiar i krój. Nie wszyscy są „standardowych” wymiarów. Czasem okazuje się, że tu mamy za dużo, a tam z kolei za mało. Wiele osób jest po prostu „niewymiarowych”. Źle dobrany rozmiar czy fason może sprawić, że nawet w najpiękniejszej kreacji będziemy wyglądać po prostu śmiesznie. Z tego powodu krawcowe bardzo często zajmują się  przeróbkami. Zwężają, poszerzają, skracają… dzięki takim zabiegom sukienka czy bluzka, w której niemal zakochaliśmy się, kiedy zobaczyliśmy ją na wystawie może być nasza nawet, jeśli coś pierwotnie „nie leży”.

 

Wiele osób decyduje się na zakup własnej maszyny do szycia. Nawet celebrytki chwalą się tym, że same szyją. Proste przeróbki pozwalają zaoszczędzić wiele pieniędzy, a uszyte od początku ubrania przynoszą wiele satysfakcji. Bardzo przydatny okazuje się wtedy manekin krawiecki, który może stać się jednocześnie dekoracją salonu lub garderoby. Poza tym maszyna pozwala nam na zaprojektowanie i wykonanie dowolnej aranżacji tekstylnej do naszych okien lub komplety wypoczynkowego. Posiadania wielofunkcyjnej maszyny daje wiele możliwości i niezależności.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *