Grillomania

Przygotowując się do grillowania najważniejszy jest oczywiście sam grill. Kolejnym punktem na liście będą meble. Kiedy już wyposażymy się w te najważniejsze, fundamentalne wręcz przedmioty, warto pomyśleć o odpowiednich naczyniach i akcesoriach.

Najwygodniejsze, ze względu na czas i energię, jakie trzeba przeznaczyć na późniejsze sprzątanie, są naczynia jednorazowe. Papierowe lub plastikowe talerzyki i kubeczki nie tylko wyzwalają nas od problemu zmywania, ale także są bezpieczne – nie tłuką się. Niestety, zwykle są elastyczne i łatwo uginają się pod ciężarem jedzenia. Zrozumiałe jest, że nie chcemy korzystać z porcelany w plenerze. Ciekawym rozwiązaniem są kolorowe naczynia plastikowe wielokrotnego użytku. Mają ciekawe kształty, żywe kolory i są bardzo wytrzymałe. Ponadto nadają się do zmywania w zmywarce. Plastikowe tace nie tylko przydadzą się do podawania, ale także jako punkt przejściowy dla potraw przygotowanych dla grilla.

Bezpośrednio przy ruszcie potrzebne będą nam długie szczypce, które umożliwią obracanie i zdejmowanie jedzenia. Do mięs przydatny będzie również szpikulec, którym będziemy mogli sprawdzić jego stan. Bardzo pomocny będzie także pędzel, którym posmarujemy tłuszczem chude mięsa lub warzywne szaszłyki. W zależności od tego, jakie potrawy przyrządzimy na ruszcie, a grill umożliwia nam położenie na nim niemal wszystkiego, trzeba przygotować odpowiednio duże talerze i półmiski.

Zarówno przy stole, jak i przy grillu warto mieć pod ręką ręczniki papierowe. Pozwolą one łatwo i szybko wytrzeć zarówno rozlane napoje, jak i pozbyć się tłustych plam. Bezpośrednio na stole warto postawić stojak z serwetkami. Ułatwią one nie zachowanie czystości, a równocześnie mogą stanowić ciekawą dekorację. Aby skupić się na samych przyjemnościach podczas grillowania, warto mieć ustawiony w pobliżu duży kosz na śmieci lub sam worek, zamontowany na obręczy. Po zakończeniu grillowania niezbędna okaże się szczotka z delikatnego drutu, którą oczyścimy ruszta.

Jeżeli przemyślimy wybór naczyń, przygotujemy niezbędne akcesoria, zaopatrzymy w najprostsze i najskuteczniejsze środki czystości „na szybko”, organizacja przyjęcia z grillem w roli głównej stanie się dużo prostsza. Jeśli będziemy pamiętać o tych prostych wskazówkach, samo grillowanie przyniesie nam wiele miłych chwil w towarzystwie bliskich, a sprzątanie nie będzie uciążliwe.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *