Grill w centrum uwagi.

Sezon grillowy w pełni. To doskonała alternatywa dla spotkań w gronie rodziny i znajomych. Kiedy pogoda dopisuje, aż żal urządzać przyjęcia w czterech ścianach. Choć grill kojarzy nam się przede wszystkim ze spotkaniami w bardzo luźnej atmosferze, nie oznacza to wcale, że musimy zadowolić się potrawami typu kiełbaska i kaszanka, podanymi na jednorazowych naczyniach. Przy dobrej organizacji przestrzeni i podziale obowiązków, możemy stworzyć prawdziwe przyjęcie z klasą.Podstawową sprawą jest oczywiście wybór samego grilla. To, na jaki rodzaj się zdecydujemy, będzie zależeć od naszych kulinarnych preferencji, tego ile czasu możemy przeznaczyć na samo przygotowanie rusztu, miejsca, w jakim ma być ustawiony i oczywiście, od ceny. Najtańsze i najpopularniejsze są grille węglowe. Pozwalają one na wydanie jedynie kilkudziesięciu złotych i są najbardziej mobilnym rodzajem grilli. Po złożeniu mieszczą się w jednym pudełku i mogą nam towarzyszyć zarówno w ogródku przy domu, jak i na działce. Coraz większym zainteresowaniem cieszą się też grille gazowe, które umożliwiają uzyskanie odpowiedniej temperatury rusztu w mgnieniu oka. Co ważne, smak potraw przyrządzanych na grillu gazowym nie różni się od tych z węglowego.

Jeśli wyposażymy się w niedużą butlę turystyczną, to nasz gazowy grill również może nam towarzyszyć w najróżniejszych miejscach. Wielkim plusem jest to, że grilla gazowego nie musimy czyścić z popiołu i niedopalonych węgielków. Mniej miejsca zajmują grille elektryczne, jednak jak wiadomo, nie można ich wykorzystać w każdym miejscu, a jedynie tam, gdzie mamy dostęp do gniazdka. Wiele osób nie daje się przekonać o „wyższości” grilla elektrycznego czy gazowego nad węglowym. Choć wymaga on najwięcej pracy, to ma on swój niepowtarzalny klimat, który można porównać z ogniskiem.

Poza grillem niezbędny będzie stolik, na którym będziemy przygotowywać potrawy. Warto zainwestować w osobny stolik, który będzie spełniał tę funkcję niezależnie od stołu, przy którym będziemy biesiadować. Dzięki temu unikniemy niepotrzebnego zamieszania i sprzątania „na już”. Meble ogrodowe, czyli krzesła, stół, ławki, wybieramy oczywiście zgodnie ze swoimi potrzebami: ze względu na liczbę osób, to, jaki styl lubimy i jaki materiał wykonania uważamy za najodpowiedniejszy. Plastik, wiklina, rattan i metal – z tego wszystkiego wykonuje się meble przeznaczone do wykorzystania na świeżym powietrzu. Jeśli siedziska mebli, szczególnie metalowych, wyścielimy kocami, pledami i poduszkami, to zyskamy naprawdę komfortowe miejsca do wypoczynku i nikt z naszych gości nie będzie niecierpliwie się wiercił podczas posiłku. Dla tych, którzy chcą dowiedzieć się więcej na temat wyboru mebli odsyłam do artykułu „Meble ogrodowe – które wybrać?”.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *