Ekscentryczne dodatki w stylu fluo

Fluorescencyjne kolory są niezwykle modne. „Żarówiaste” zielenie, błękity, żółcie i róże rządzą. Lato skłania panie do odważniejszych kreacji i doskonale odnajdują się w tym ubrania w takich kolorach. Ekscentryczne kolory dały drugą młodość wielu stylom wnętrzarskim. Dzięki intensywnym, jaskrawym barwom boho chic, pop i retro zyskały zwolenników wśród tych, którzy nigdy nawet nie brali tych stylistyk pod uwagę. Ale o co właściwie w tym wszystkim chodzi?

Intensywne odcienie podstawowych kolorów sprawiają, że przedmioty, na które nie zwrócilibyśmy uwagi, przykuwają nasze spojrzenia mimowolnie. I nieważne, czy będzie to taboret, poduszka, czy niewielka figurka. Meble i dekoracje we fluorescencyjnych kolorach po prostu „pchają się” na pierwszy plan, niezależnie od tego, gdzie stoją.

Dodatki w stylu fluo doskonale sprawdzą się jako sposób na rozświetlenie nowoczesnego, minimalistycznego salonu, w którym dominują różne odcienie bieli, czerni i szarości. Ich obecność pozbawi wnętrze przygnębiającego, może nawet depresyjnego, wydźwięku. Szafki, krzesła, lampy w porażająco intensywnych odcieniach doskonale oddają żywiołowość właściwą nastolatkom. Ponadto to właśnie „młodym” wybacza się najwięcej ekstrawagancji w kreowaniu Ponadto to właśnie „młodym” wybacza się najwięcej ekstrawagancji w kreowaniu indywidualnego stylu.

Niezależnie od tego, czy mamy lat piętnaście, czy pięćdziesiąt, możemy pozwolić sobie na stołek w kolorze cukierkowego, różu lub poduszki w poszewkach farbowanych na neonowy turkus. Jaskrawa żółć wieszaka na odzież wierzchnią rozjaśni każdy przedpokój, a świetlista czerwień kanapy ożywi loftowy salon, nawet w najpochmurniejszy dzień. Jednak pamiętajmy – wszystko z umiarem. Jeśli wszystkie przedmioty znajdujące się w pokoju będą w stylu fluo, może okazać się, że nasze oczy szybko się zmęczą ich oglądaniem. To, co miało poprawić nasz nastrój może zacząć nas drażnić. Jeśli decydujemy się na duży mebel w stylu fluo, to nie powinniśmy ustawiać na nim, ani obok niego, ekscentrycznych dodatków. I na odwrót: jeśli stawiamy na niewielkie dekoracje, powinny towarzyszyć one stonowanym ścianom i meblom.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *